15 лютого 2017 Опубліковано в Світові новини

Індія побила рекорд Росії по запуску супутників

Індія встановила світовий рекорд за кількістю супутників, запущених одночасно. На орбіту були успішно виведені відразу 104 супутника. Ракета-носій PSLV-C37 (Polar Satellite Launch Vehicle-C37) стартувала з космодрому імені Сатіша Дхавана, розташованого на острові Шріхарікота в штаті Андхра-Прадеш. Через 17 хвилин після запуску супутники почали відділятися від ракети один за одним.

Першим був запущений індійський картографічний супутник Cartosat-2 вагою 714 кілограмів. Він призначений для спостереження за поверхнею Землі і здатний робити знімки з космосу надвисокою роздільною здатністю. Далі були ще два індійських наносупутника (тобто супутника невеликого розміру - масою від одного до 10 кілограмів). Решта наносупутників належали шести різним іноземним державам. Більшість з них (96) - належать США, ще по одному супутнику - Ізраїлю, ОАЕ, Нідерландам, Швейцарії та Казахстану. Загальна вага 103-х наносупутників становила 664 кілограми.

Попередній рекорд за кількістю супутників, запущених за допомогою однієї ракети належав Росії. У червні 2014 року Роскосмос запустив відразу 37 супутників, що належать 17 країнам. Запуск був здійснений за допомогою Української ракети «Дніпро» з космодрому Ясний в Оренбурзькій області.

Прем'єр-міністр країни, Нарендра Моді, привітав індійських вчених з їх досягненням. Індія зараз поступово входить в ряди ключових гравців в галузі космічних досліджень.

У 2013 році Індія успішно запустила свою першу ракету на орбіту Марса. Причому цей проект обійшовся країні всього в 73 мільйона доларів - це дешевше, ніж бюджет голлівудського фільму на космічну тему «Гравітація» (з Джорджем Клуні та Сандрою Баллок в головних ролях), який становив 100 мільйонів доларів. Для порівняння аналогічна марсіанська місія НАСА обійшлася США в 455 мільйонів доларів.

Зараз індійські фахівці розглядають можливості надсилання космічних апаратів до Венери та Юпітера.

 

Джерело інформації SPACE.com