11 серпня 2016 Опубліковано в Світові новини

Китай запустив новий радарний супутник високого розрізнення з синтезованою апертурою

В середу Китай запустив новий радарний супутник високого дозволу з синтезованою апертурою (САР) з Тайюанського космодрому, що розташований в північній провінції Шаньсі.

Супутник Gaofen-3 був запущений ракетою носієм Long March 4C о 6:55 ранку за пекінським часом. Це була двісті тридцять третя місія запуску для ракети-носія Long March.

Це перший китайський САР супутник, який з точністю до одного метра охоплює всю земну кулю за будь-якої погоди, 24-годинний сервіс спостереження буде використовуватися для попередження стихійних лих, прогнозування погоди, оцінки водних ресурсів і захисту морського права.

У порівнянні з оптичними супутниками, Gaofen-3 буде краще здійснювати моніторинг стихійних лих, так як супутникова САР зйомка здатна проходити в суворих погодних умовах, оскільки він використовує мікрохвильові передачі.

З 12-ма режимами зйомки, Gaofen-3 має найбільшу кількість режимів зйомки супутникових зображень САР сімейства. Супутник може вільно перемикатися між різними режимами зйомки, знімаючи такі широкі картини зображень як землі і моря, а також докладні фотографії конкретних областей.

За словами Yu Weidong, заступник головного інженера Gaofen-3, просторова роздільна здатність Gaofen-3 коливається від одного метра до 500 метрів і його найбільша ширина полоси зйомки становить 650 кілометрів.

З метровим розрізненням, Gaofen-3 має найкраще розрізнення серед супутників свого класу, що дозволяє супутнику забезпечувати чіткі зображення всіх доріг, будівель і суден.

Gaofen-3 також є першим китайським супутником з низькою орбітою, що має термін служби в вісім років, довше, ніж інші китайські супутники, які мають термін служби від трьох до п'яти років, а іноземні моделі від шести до семи з половиною років.

Новий супутник здатний надавати дані дистанційного зондування з високою роздільною здатністю протягом тривалого періоду часу. Він може здійснювати безперервну зйомку протягом майже однієї години під час спостереження за океаном.

Gaofen-3 і ракета Long March 4C були розроблені China Academy of Space Technology і Technology and the Shanghai Academy of Spaceflight Technology, під керівництвом China Aerospace Science and Technology.(Xinhua)

*Інформація отримана від spacenews.com