Як вибрати знімок

Насамперед необхідно визначиться - з якою метою потрібен космічний знімок. На сьогоднішній день на орбіті існує колосальна кількість космічних апаратів дистанційного зондування Землі, і кожен з них володіє своїми унікальними характеристиками.

Давайте визначимо основні поняття - які допоможуть Вам визначиться з вибором космічного знімка.

Просторова роздільна здатність (далі - роздільна здатність) - по суті це мінімально помітний об'єкт на місцевості, який буде описаний на знімку у вигляді одного пікселя. Часто цей параметр так і називають - «розмір пікселя». На сьогодні максимально доступна роздільна здатність (що можна придбати відкрито) - це 30 см. на піксель.

Один і той же знімок з різною роздільною здатністю
Умовне ранжування восьми спектральних каналів в знімках WorldView-2

Спектральна роздільна здатність - це кількість спектральних діапазонів (або спектральних каналів), в яких була проведена космічна зйомка. Зазвичай для класичних завдань картографування використовують просте RGB зображення (red green blue) або PAN (панхроматичне, або чорно біле зображення). Але якщо Ваша задача не обмежується тільки картографією, і Ви маєте намір проводити складні завдання (класифікації, розрахунки спектральних індексів і т.д.) - Вам знадобляться спектральні дані. Такі знімки часто називають «багатозональними», «мультиспектральними», «гіперспектральними».

Радіометрична роздільна здатність - визначається бітністю. Приміром, фраза що знімок «восьми бітний», говорить про те, що всі градації «кольору» розраховуватимуться як 2 в 8 ступені - тобто 256 градацій «кольору». Для картографування надлишкова бітність не потрібна, а для завдань інтерпретації та дешифрування - необхідна. Один і той же знімок з різною бітністю має різні фізичні обсяги (розмір файла). Чим більше бітність - тим більше знімок «важить». Радіометричну роздільну здатність можна понизити, а ось підвищити - ні.

 Відхилення від кута надиру
Стерео пара WorldView-2 в режимі анагліф (для перегляду потрібні червоно сині окуляри)

Відхилення від кута надиру - кут зйомки. Якщо кут нахилу осі зйомки становить 90° до поверхні землі, це значить, що прилад знаходився в надірі - дане положення прийнято вважати за нуль, а знімок -  надірним (кут відхилення від надиру дорівнює 0) - то Ви побачите всі об'єкти без «завалів». Значне відхилення від надира суттєво ускладнює процес обробки і векторизації знімків.

Стерео пара - спеціальна зйомка одного і того ж місця або з різних позицій, або на суміжних витках. Усе визначається технологічними особливостями самої знімальної апаратури. Знімки зроблені в цьому режимі володіють «стерео ефектом» і використовуються для створення цифрових моделей рельєфу (ЦМР), 3D моделювання і т.д.

Помилка CE90 - так можуть визначати параметри «геоприв'язки» знімка. Фізично це означає ймовірність «коректних» координат в описаному радіусі. Приміром СE90 = 5 м означатиме що з імовірністю 90% координата, що визначається, потраплятиме в умовну окружність, описану радіусом в 5 метрів.

Ми постаралися описати основні характеристики, які, сподіваємося, допоможуть Вам при подальшому оформленні замовлення. У будь-якому випадку, ми рекомендуємо Вам зв'язатися з нашими фахівцями, які допоможуть Вам остаточно визначитися з вибором.