ENVI

ENVI поєднує в собі передову спектральну обробку зображень і перевірену технологію геопросторового аналізу з сучасним, зручним інтерфейсом. Неважливо використовуєте ви панхроматичне, лідарне, SAR, мультиспектральне або гіперспектральне зображення, ENVI має найсучасніші засоби обробки і аналізу, щоб допомогти вам отримати корисну інформацію для прийняття більш ефективних рішень.

Використовуйте модулі ENVI для розширення функціональних можливостей виконання вузькоспеціалізованих завдань, які вимагають передових засобів аналізу зображень. Модулі ENVI дозволяють легко працювати з даними NITF, вносити правку за атмосферними умовами, створювати ЦМР і чітко орторектифіковані зображення.

ENVI FX

Знайти і витягти конкретні об'єкти, що представляють інтерес з усіх видів зображень за допомогою ENVI Feature Extraction Module (ENVI FX). Зручні інструменти дозволяють витягати особливості з геопросторових зображень на основі просторових, спектральних і текстурних характеристик  об'єкта і ідентифікувати їх як транспортні засоби, будівлі, дороги, поля, берегові лінії, річок, озер. Притаманна ENVI FX гнучкість  дозволяє змінювати параметри і дані на будь-якій стадії процесу, щоб отримати конкретну інформацію з ваших зображень та приймати більш обґрунтовані рішення. Наприклад, в збройних силах, щоб знаходити танки або злітно-посадкові смуги; в розвитку міст, щоб визначити ступінь житлового розростання; або в органах місцевого самоврядування для відстеження активності трафіку на шосе. Розроблений спеціально для користувачів ГІС і повністю інтегрована з програмним забезпеченням від ESRI ArcGIS®, ENVI FX включає в себе унікальну послідовність дій, яка проведе вас через складні завдання аналізу зображень.

ACM

Видаляє атмосферні перешкоди від вашої зйомки з ENVI Atmospheric Correction Module (ENVI ACM). Чи потрібна вам просунута, заснована на фізиці техніка або метод корекції на льоту для обробки даних в реальному часі, ENVI ACM пропонує гнучке рішення, яке забезпечує точну і наукову детальність обробки. ENVI ACM обробляє кожне зображення і його атмосферні умови індивідуально, щоб створити унікальну модель, яка є істинним, надійним представленням конкретного зображення. ENVI Atmospheric Correction Module працює з мультиспектральними і гіперспектральними даними і автоматично підтримує сьогоднішні найбільш часто використовувані датчики.

ЦМР(DEM)

Швидко і легко створювати просторово точні цифрові моделі рельєфу (ЦМР) ваших геопросторових зображень з DEM модуля ENVI. Гнучкий, покроковий, повністю керований процес дозволяє робити точні і надійні моделі практично з будь-яких аерознімків або супутникових стереопар зображень з RPCs, в тому числі від таких датчиків як ASTER, IKONOS, OrbView-3, QuickBird і SPOT 1-5. Ці інструменти все, що потрібно для перегляду анагліф стереопари, вимірювання висоти будівель або гір, редагувати DEM значення і витягувати 3D-функції. Якщо ви хочете створити ЦМР з лідарних даних, дивись наші LiDAR рішення.

Фотограмметричний модуль

Реєструє зображення за допомогою наземних координат і геометрично виправляє їх, щоб видалити спотворення, які відбуваються під час знімання зображення з фотограмметричного модуля ENVI (раніше Орторектифікаційного модуля). Цей модуль забезпечує перевірений, точний метод ортотрансформації з потужними можливостями. Інтерфейс на основі майстра направляє користувачів через кроки ортотрансформірмації швидко даючи результати на рівні експертів, незалежно від рівня досвіду. Це рішення являє собою плавне перетворення даних, приймаючи від вас дані проводить орторектіфікацію з можливістю експортувати результати для подальшого аналізу або включення в ваших ГІС продуктах.

Цей модуль також створює синтетичні 3D хмари точок з бортових знімальних оптичних платформ за допомогою методів фотограмметрії кількох променів, які включають функцію піксельного виявлення кореляції і щільного зіставлення зображення. Ця функція створює вихідні файли в форматі LAS, які можуть використовуватися з широким розмаїттям і оброблятися інструментами доступними в ENVI. Користувачі можуть скористатися перевагами великих комерційних архівів знімків, а також використовувати цю можливість для створення хмар точок і продуктів місцевості, де зйомка LiDAR не є можливою або дуже затратною.

NITF

Читати, редагувати і доставляти NITF файли, використовуючи NITF модуль ENVI, сертифікований Joint Interoperability Test Command (JITC). ENVI 5.0 NITF/NSIF модуль був протестований на JITC і рекомендований для повної реєстрації відповідності рівню складності 7 для NITF 2.1 і рівня складності 6 для NITF 2.0 - найвищий можливий рівень для кожного формату. ENVI 5.0 Service Pack 2 відповідає цим стандартам.

Економія часу і зусиль за допомогою алгоритмів обробки ENVI, щоб отримати необхідні вам результати з обробки зображень. Ці автоматизовані алгоритми легко проведуть вас через розширені завдання аналізу зображень, що дає вам результати на рівні експертів з допомогою науково обгрунтованих процесів, незалежно від вашого рівня досвіду або знань методів дистанційного зондування та аналізу зображень.

Гіперспектральні

Швидко створити дієву розвідку з ENVI Tactical Hyperspectral Operational Resource (THOR) Інструментальний набір автоматизованих гіперспектральних алгоритмів, розроблених спільно з МО для підтримки експлуатації та аналізу гіперспектральних зображень. Кожен інструмент використовує спеціалізовану технологію, так що ви можете розкрити приховану інформацію в більш ефективний, зручний спосіб, швидко і легко створити дієву розвідку  яка є точною і надійною.

ARTEMIS Imagery

Тепер ви можете швидко і легко використовувати ARTEMIS imagery, а також інші комерційно доступні дані повністю використовуючи їх потенціал. Автоматичне отримувати метадані з ARTEMIS NITF і знайти повну підтримку всіх даних, записаних в стандарті HSI NITF.

THOR Automated Workflows

Виявлення аномалій; Атмосферна корекція; Виявлення змін, ліній зв'язку - Вода і Шляхи; Вегетаційний стрес; Виявлення цілей.

THOR Tools

 • THOR Spectral Library Viewer

Використовуйте Spectral Library Viewer для перегляду даних з Metadata Rich Spectral Library (MRSL) файли які були створені в THOR Spectral Library Builder. MRSL файли забезпечують ряд переваг у порівнянні зі стандартними спектральними бібліотеками ENVI, таких як здатність зберігати підписи зі змінними спектральних діапазонів і діапазону відстаней, а також необмежені метадані для кожного підпису. THOR Spectral Library Viewer по суті є ідентична до ENVI's Spectral Library Viewer, за винятком того, що він також відображає метадані, пов'язані з обраною сигнатурою.

 • THOR Spectral Library Builder;

Використовуйте THOR Spectral Library Builder для побудови спектральних бібліотек в форматі метаданих Rich Spectral Library (MRSL) з різних джерел вхідного сигналу сигнатур. Формат бібліотеки MRSL специфічний в порівнянні THOR і вміщує змінну-діапазон і змінну-розрізнення спектру з метаданими для кожногї сигнатури.

 • Transform Band Weights;

Transform Band Weights tool дозволяє досвідченим користувачам візуалізувати внесок різних спектральних діапазонів для кожного вихідного каналу зображення. Існують такі види перетворення зображень як: аналіз основної компоненти, мінімальний шум фракції і аналіз незалежних компонент.

 • Material Identification

Використовуйте Material Identification tool, щоб спробувати ідентифікувати невідомі спектральні сигнатури, порівнюючи їх із спектральними бібліотеками.

Мультиспектральні

Прискорити обробки і аналізу зображень за допомогою ENVI Hyperspectral SPEAR Tools, які надають Вам автоматизовані алгоритми, для виконання найбільш часто необхідних процедури обробки та аналізу. Цей унікальний набір інструментів які включають в себе покрокові інструкції та інтегрованої діалоги допомоги, тому результати які ви отримаєте є науково обгрунтованими і точними, що дозволяє досягти результатів на рівні експертів, незалежно від вашого професійного досвіду обробки та аналізу зображень.

Виконуйте виявлення змін

Змінені ділянки можуть бути виділені і порівняні з зображеннями з двох датасетів використовуючи метод співвідношення каналів.

Виявлення аномалій

Пошук статистичних та спектральних відмінностей в зображенні, які вказують на унікальні об'єкти, які не є рідними для навколишнього середовища.

Пошук водних суден

Зображення можуть бути проаналізовані для виявлення рухомих і нерухомих суден в відкритих водах.

Виконуйте Орторектифікацію з поправкою за рельєфом 

Компенсуйте спотворення зображення за рахунок відмінностей у рельєфі території.

Прив'язка зображень до карт

Поліпшення прив'язки зображення, пов'язуючи його з точною базовою картою.

Міст з Google Earth™

Експортуйте та відкривайте дані в Google Earth™.

Пан-шарпенінг зображень

Панхроматичні зображення можуть бути об'єднані з мультиспектральними даними для створення кольорових зображень з високою роздільною здатністю.

Виявлення ліній комунікацій

Дороги та водні шляхи можна виділити і підкреслити, щоб допомогти в генерації карт.

Перегляд метаданих

Перегляд метаданих NITF для декількох зображень для оцінки експлуатаційної придатності.

Вимірювання відносної глибини води

Зображення відносних глибин води можуть бути створені і експортовані в графічні файли для використання в звітах і брифінгах.

Проведення TERCAT (категоризація територій)

Класифікації територій можуть автоматично генеруватися або створюватися на основі специфікацій певних користувачів.

Оцінка розмежування культур і виявлення вегетаційного стресу

Окреслення меж рослинності і зон стресу можна швидко ідентифікувати і візуалізувати, щоб визначити рівень родючості.

Пошук схожих матеріалів

Знайдіть всі екземпляри конкретного матеріалу на основі його спектральних характеристик.

Автоматизовані інструменти обробки

Автоматизовані робочі процеси в рамках ENVI перейняли складність з популярних задач аналізу зображень, заощаджуючи при цьому час і зусилля в отриманні точних результатів, потрібних для прийняти рішення.

Виявлення аномалій

Пошук статистичних та спектральних відмінностей в зображенні від фонового ландшафту.

Аналіз зон видимості

Проводить лінійний аналіз місцевості.

Виконуйте виявлення змін

Змінені ділянки можуть бути виділені і порівняні з зображеннями з двох датасетів використовуючи метод співвідношення каналів.

Безшовна мозаїка

Швидко об'єднує кілька сцен в одне геоприв'язане зображення. Цей автоматизований технологічний процес надає кілька можливостей для створення якісних мозаїк.

Прив'язка зображень

Поліпшення прив'язки зображення, пов'язуючи його з точною базовою картою.

Вилучення характеристик

Знайти об'єкти, що представляють інтерес з використанням параметрів на основі просторових, спектральних і текстурних характеристик.

Тематичні зміни

Виконайте виявлення змін між двома результатами класифікації.

Аналіз зображень є лише частиною загального геопросторового робочого процесу, тому вам потрібно програмне забезпечення для аналізу зображень, яке легко інтегрується з існуючими інструментами для раціоналізації процесу в цілому. ENVI робить його легким для вас, щоб налаштувати можливості і функціональність, щоб відповідати унікальним потребам вашої організації, оновіть вашу ГІС цінною інформацією з зображень, а також співпрацюйте і обмінюйтесь результатами з іншими користувачами.

ArcGIS® Integration

Платформа ENVI повністю інтегрується з ArcGIS® від Esri, що дозволяє додавати більше інформації у вашу ГІС, ніж будь-коли раніше,  для більш потужних геопросторових продуктів. Маючи доступ до інструментів аналізу зображень ENVI безпосередньо з ArcGIS Desktop і серверних середовищ, можна підвищити ефективність і поліпшити процес прийняття рішень.

ENVI for ArcGIS® Server

ENVI for ArcGIS Server надає розширені засоби аналізу зображень ENVI в середовищі ArcGIS Server, так що користувачі по всьому підприємству можуть ефективно додати інформацію із зображень в ГІС. Ви також можете відправити результати з ENVI до бази геоданих, або передавати інформацію з ENVI безпосередньо в ArcMap ™.

ENVI for ArcGIS Server дозволяє автору, публікувати і поширювати інструменти аналізу зображень і моделей для всієї вашої організації.

Author

Author інструменти та моделі на робочому столі, забезпечують функціональність аналізу зображень для вашої організації, щоб ви мали інформацію необхідну для прийняття більш обгрунтованих рішень.

Publish

Publish стандартизовані моделі і додатки по всьому підприємству, щоб забезпечити стійкі і надійні результати по всій вашій організації. Крім того, це дозволяє даним бути відкритими в централізованому місці для покращення співпраці і збільшення ефективності.

Use

Використовуйте додаток для аналізу зображень та моделей опублікованих через ArcGIS Server platform на настільному, мобільному або веб-клієнтах, щоб надати вашим географічно розсіяним кінцевим користувачам доступ до контенту необхідного для виконання їх завдань.

Інструменти для ArcToolbox™

ENVI інструменти доступні безпосередньо в ArcToolbox, що дозволяє легко додавати можливості аналізу зображень для ваших нових та існуючих ГІС моделей  і додатків. Ці інструменти забезпечують популярні задачі обробки зображень і функціональні можливості аналізу, включаючи:

 • Виявлення зміни з плином часу.
 • Виявлення особливостей інтересу або аномалій.
 • Визначення та класифікації ознак або рослинного покриву.
 • Категоризація місцевості.
 • Внесення поправки за атмосферними умовами.
 • Виявлення та картування ліній комунікацій.
 • Аналіз лідарних даних.

Робочий процес аналізу зображення повинен бути заснований на ваших проектних вимогах, а не програмних можливостях. ENVI розроблена з використанням IDL, потужна мова розробки,

яка легко доступна через ENVI, що дозволяє розширювати і налаштовувати функції ENVI і функціональні можливості відповідно до ваших вимог аналізу зображень і конкретних потреб проекту.

ENVI API

ENVI має API, який дозволяє настроїти програму для задоволення потреб вашої організації. Ви можете додавати можливості аналізу зображень для існуючих інструментів і моделей, об'єднати кілька інструментів, які включають в себе функції аналізу зображень, а також створювати нові інструменти для аналізу користувальницьких зображень на основі ваших бажаних результатів. Використовуйте ENVI API для виконання таких завдань, як:

 • Розширити ENVI за допомогою користувацьких інструментів і плагінів
 • Автоматизувати виконання в пакетному режимі
 • Інтеграція зчитувачів файлів користувача для нових форматів даних
 • Створення призначених для користувача функцій відображення
 • Додавання нових алгоритмів обробки
 • Розробка посилання на інше програмне забезпечення або бібліотеки
 •  Управління додатками і стеком відображення 

Модулі

GOTS

Для отримання повного списку урядових плагінів, таких як Toolkit, Mensuration Service Program Toolkit (MSP), а також додаткових плагінів корисних для тактичного прийняття рішення (TDA), відвідайте нашу сторінку Intellipedia.

COTS

Ми надаємо кодову бібліотеку, де спільнота користувачів ENVI може обмінюватися попередньо вбудованими плагінами для розширення функціональності.

Консалтинг

Якщо у вас немає ресурсів або власних фахівців, наша група професійних послуг може допомогти вам максимізувати ваші інвестиції в ENVI і IDL, надаючи розширення, оптимізації і призначені для користувача інтерфейси для задоволення ваших унікальних завдань.

ENVI пропонує повний набір інструментів для обробки і аналізу зображень, які дозволяють легко виділяти необхідну інформацію з зображень, не витрачаючи дорогоцінний час і зусилля на  

навчання передовим методам аналізу зображень.

Формати даних

ENVI підтримує геопросторові знімки, зібрані з сучасних популярних супутників і бортових датчиків. До них відносяться ASTER, AVIRIS, АВХРР, Landsat 8, NPP VIIRS, QuickBird, RADARSAT, SPOT, ТМС, USGS DEM дані, WorldView, Pleiades-1 і багато іншого.

Підтримувані типи зображень:

 • Гіперспектральні
 • Мультиспектральні
 • Панхроматичні
 • Інфрачервоні
 • Термальні
 • Радарні
 • Лідарні
 • HDF5

Досліджуйте ваші дані

ENVI має сучасний і інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, який дозволяє швидко і легко переглядати, досліджувати і аналізувати зображення. За допомогою ENVI ви можете також відображати шари ArcGIS з вашими зображеннями, даючи вам можливість переглядати векторну інформацію з тим же дизайном, символікою та рендерингом в своїх ГІС додатках. ENVI дозволяє:

 • Переглядайте набори даних будь-якого розміру
 • Переміщатися по даним з вікном картинка-в-картинці
 • Візуалізація і географічна зв'язка кількох зображень одночасно
 • Створення графіків розподілу, досліджувати сигнатури пікселів
 • Використовуйте менеджер шарів для перемикання і редагування параметрів, та багато іншого.

Інструменти попередньої обробки 

ENVI надає автоматизовані інструменти попередньої обробки, які дозволяють швидко і легко підготувати зображення для перегляду або додаткового аналізу.

 • Орторектифікація зображення
 • Реєстрація двох або більше зображень
 • Калібрування зображення
 • Атмосферна корекція зображень
 • Створення векторних накладень
 • Створення цифрових моделей рельєфу (ЦМР)
 • Виконайте пан-шарпенінг, маскування і мозаїку
 • Зміна розміру, поворот, або перетворення типу даних
 • Перепроектування растрів в будь-яку систему координат

Інструменти аналізу

ENVI включає в себе повний набір інструментів для аналізу зображень, які дозволяють отримати доступ до перевірених алгоритмів, щоб швидко легко і точно аналізувати знімки.

 • Контрольована і неконтрольована класифікація
 • Визначення області інтересу
 • Виявлення цілі
 • Функція вилучення
 • Растрове і Тематичне виявлення змін
 • Виявлення Аномалій
 • Суб-піксельна спектральна обробка
 • Рельєфна категоризація (TERCAT)
 • Лінії комунікацй (LOC)
 • Спектральні індекси каналів
 • Аналіз зон видимості
 • Топографічне моделювання та властивості
 • Вилучення поляризаційних сигнатур з SAR

ENVI є лідером в області спектральної обробки зображень і має інструменти, які дають вам доступ до науково перевірених методів спектрального аналізу.