ArcGIS для серверів

ArcGIS for Server - це серверне програмне забезпечення для формування, підтримки та надання різноманітних ГІС-ресурсів через Інтернет у вигляді ГІС-сервісів з метою використання ґеографічної інформації необмеженим числом користувачів. За допомогою ArcGIS for Server можна створювати веб-сайти і додатки з ГІС-вмістом для доступу з веб-браузерів, настільних і мобільних клієнтів.

Щоб створити ГІС-сервіс, спочатку потрібно створити ГІС-ресурс за допомогою ArcGIS Desktop (наприклад, карту, глобус, базу ґеоданих або аналітичний інструмент), а потім опублікувати його за допомогою ArcGIS for Server, роблячи ресурс доступним через Інтернет або в рамках організації.

Використання ArcGIS for Server спрощує доступ до ГІС-ресурсів для ГІС-професіоналів, мобільних клієнтів і фахівців без досвіду в ДВС. ArcGIS for Server дозволяє здійснювати контроль інформації завдяки централізованому сховища даних, включаючи дані дистанційного зондування. ArcGIS for Server містить все необхідне для формування інфраструктури просторових даних будь-якого типу і рівня.

Крім цього, ArcGIS for Server надає масштабовану серверну платформу, яка може бути розгорнута на одному комп'ютері для забезпечення роботи невеликої групи або на декількох серверах для підтримки ресурсів масового використання. ArcGIS for Server може використовувати хмарні обчислення.

Основні функції

ArcGIS for Server містить повний набір інструментів для надання багатокористувацького доступу до різних видів ґеоінформаційних ресурсів: баз ґеоданих, картам, інструментам, 3D-моделей, адресним локаторам, даними дистанційного зондування.

За допомогою ArcGIS for Server можна вирішувати три групи завдань:

  • Формування багатокористувацької бази ґеоданих на основі СУБД;
  • Публікація ґеоінформаційних веб-сервісів (ГІС-сервісів) для необмеженої кількості користувачів в Інтернеті або в рамках локальної мережі;
  • Створення клієнтських додатків, що використовують сервіси ArcGIS for Server.

В якості клієнтів ArcGIS for Server можуть виступати веб-додатки, мобільні пристрої, ГІС-пакети ПО, і інші сервери.

Існує три класи функціональності ArcGIS for Server: Basic, Standard і Advanced, а також два рівня продуктивності: Workgroup і Enterprise.

Клас функціональності визначає завдання, які можна вирішувати за допомогою ArcGIS for Server, а рівень масштабованості - можливе навантаження на систему.

Задача 

Basic

 Standard

 Advanced

Розрахована на багато користувачів база ґеоданих

Створення централізованої багатокористувацької бази ґеоданих ArcSDE на основі СУБД (Microsoft SQL Server, Oracle, IBM DB2, IBM Informix і PostgreSQL) з можливістю одночасного підключення необмеженої кількості користувачів і редакторів.

Розподілена база даних

Створення необмеженої кількості реплік багатокористувацької бази ґеоданих з різною ієрархією і можливістю синхронізації змін через веб-сервіс.

ГІС-сервіси

Публікація різних видів ГІС-сервісів, включаючи картографічні сервіси, тривимірні сервіси, сервіси зображень, сервіси ґеокодування, сервіси ґеоданих і аналітичні сервіси. Доступ до сервісів здійснюється за протоколами REST і SOAP.
Підтримуються стандарти OGC.

Сервери ґеоданних і сервіси об'єктів (тільки для читання)

Веб-картографія

Інструментальні засоби для створення повнофункціональних веб-додатків для відображення та аналізу картографічних даних без необхідності програмування.

-

Базова ґеообробка

Просторове моделювання та аналіз на стороні сервера на основі інструментів, підготовлених за допомогою ArcGIS for Desktop Standard.

-

розширена ґеообробка

Розширене просторове моделювання і аналіз на стороні сервера на основі інструментів, підготовлених за допомогою ArcGIS for Desktop Advanced, а також додаткових модулів ArcGIS 3D Analyst for Desktop, ArcGIS Spatial Analyst for Desktop, ArcGIS Network Analyst for Desktop і ArcGIS Geostatistical Analyst for Desktop.

-

-

Управління растровими даними

Подання великих обсягів растрових даних дистанційного зондування Землі необмеженій кількості користувачів через веб-сервіс із здійсненням фотограмметричного і яркостногo трансформування на льоту.
Для публікації набору даних мозаїки і растрів з растровими функціями потрібно Image Extension. Для публікації одиночних растрів не потрібно додаткових модулів.

-

Редагування просторових даних через веб-сервіс

Редагування просторових даних на карті через веб-браузер або з мобільного клієнта. Дозволяє додавати, змінювати і видаляти точки, лінії і полігони, редагувати атрибути об'єктів, здійснювати багато користувачів редагування, дотримуватися правил поведінки класів просторових об'єктів.

-

Готові клієнтські веб-додатки

Веб-вьювери, розробка веб-додатків за допомогою ArcGIS Web Mapping API, ArcGIS Online

-

Клієнтські мобільні додатки

ArcGIS for Windows Mobile, ArcMap, ArcGIS для смартфонів і планшетів, розробка мобільних додатків

-

Клієнтські настільні додатки

ArcGIS Desktop, ArcGIS Engine, ArcGIS Runtime, ArcGIS Explorer

Підтримка додаткових модулів

-

частково

Підтримка відкритих стандартів


Критерій 

 Workgroup

 Enterprise 

БД для зберігання багатокористувацької бази ґеоданих

Microsoft SQL Server Express 2008 SP2 / 2008 R2 SP1 / 2012/2014 (максимально використовує 1 Гб оперативної пам'яті)

Microsoft SQL Server 2008 SP2/2008 R2 SP1/2012/2014, Oracle 10g R2/11g R1/11g R2, PostgreSQL 9.0.5/9.1.3/9.2.2, IBM DB2 Версия 9.7 Fix Pack 4, Informix 11.50/11.70

Операційна система

64-розрядної версії Microsoft Windows Server 2003/2008/2008 R2 / 2012 64-розрядної версії Microsoft Windows 8/7/Vista/XP

64-розрядної версії Microsoft Windows Server 2003/2008/2008 R2 / 2012 64-розрядної версії Microsoft Windows 8/7/Vista/XP, Red Hat Enterprise Linux 5/6, SUSE Linux Enterprise Server 11

Кількість ядер процесора

Не більше 4

Без обмежень (Одна ліцензія ArcGIS for Server Enterprise дозволяє використовувати 4 ядра. При використанні більш 4-х ядер потрібне придбання додаткових ліцензій ArcGIS for Server Enterprise.)

Сумарний обсяг багатокористувацьких баз ґеоданих

До 10 Гб

Без обмежень

Максимальна кількість підключень до однієї багатокористувацької бази ґеоданих (не через Інтернет)

10

Без обмежень

Розподілене розгортання компонентів ArcGIS for Server

Не підтримується (Компоненти рівня Workgroup можуть бути встановлені тільки на одну машину)

Підтримується

Підтримка клієнтів ArcGIS Mobile

Тільки для ArcGIS for Server Advanced з умовою придбання Mobile Pack (на 50 клієнтів).

Без обмежень для ArcGIS for Server Advanced. Для ArcGIS for Server Standard - з умовою придбання Mobile Pack (на 50 клієнтів).