24 травня 2016 Опубліковано в Світові новини

Вино покращується з віком, а також з дуже високою роздільною здатністю супутникових знімків

Дослідники в Греції показують, що за допомогою супутникових знімків можна поліпшити якість вина і допомогти керувати процесом збору урожаю винограду. Зазвичай виноград перевіряється протягом всього періоду вегетації людьми, що йдуть по полях з використанням ручних спектрометрів. Зібрані дані використовуються для визначення того, коли поживні речовини, пестициди і додаткова кількість води мають бути додані для оптимізації росту винограду. Але збір інформації таким чином це дорогий повільний процес, а також складно відразу проаналізувати все поле.

У недавньому дослідженні, опублікованому European Space Imaging – “Multispectral VHR Imagery Supports Crop Management in Vineyards”, лабораторія дистанційного зондування в Національному Технічному університеті Афін, Греція пояснює переваги використання покращеного зображення, мультиспектрального супутника  WorldView-2 для поліпшення якості винограду.

Вони протестували якість інформації чотирьох виноградників на півночі Греції порівнюючи дані, зібрані на місцях з інформацією, зібраною за допомогою супутникового датчика в той же час і в той же день з метою розуміння, чи є вигода використання даних спостереження Землі.

Університет працював з TotalView, дилер European Space Imaging в Греції, для координації колекції супутникових знімків зі збором даних польових вимірювань. Для них це був найкращий спосіб, щоб мати можливість отримати два зіставні набори даних.

Дослідження підтвердило, що інформація з супутникових знімків має однакову якість з наземними вимірюваннями, але може охоплювати велику площу виноградників в більш короткий період часу. Це означає, що виноградарі, які вирішили включити супутникову інформацію в планування і управління рослинництвом могли отримати вигоду в результаті покращення врожайності.

Звичайно, реальна мета полягає в тому, щоб допомогти виноробам виробляти більше і краще вино, що також буде позитивним наслідком для любителів вина.

eis_img1
eis_img2