Управління територіями

Даний веб-додаток розроблено для управління територією на прикладі ботанічного саду імені академіка О.В. Фоміна та міста Алушта, АР Крим (Україна).

Забезпечення прийняття управлінських рішень, спрямованих на удосконалення функціонування ботанічного саду, ґрунтується на застосуванні геоінформаційних систем і серверних технологій. Основою таких рішень є база геопросторових даних (БГД) на його територію з включенням тематичних відомостей про флору і іншу інфраструктуру. Модель БГД створена на основі план-схеми М 1: 250 території ботанічного саду; растрової карти саду М 1: 2000; інвентаризаційних каталогів деревних рослин саду в 1998 р і книжки "Деревні рослини ботанічного саду ім. акад. О.В. Фоміна Київського національного університету імені Тараса Шевченка ".

А також веб-додаток має просторові об'єкти (дані) щодо території міста Алушта в Криму, світове покриття космічними знімками у вигляді базової карти і інструменти для роботи з ними.

Опис системи:

Дані можна побачити в інструменті «Перелік шарів», які мають можливість прозорості шарів. Якщо розкрити ці дані, з'являється легенда (наприклад, Ботсад та м. Алушта / Деревні рослини).

Мал. 1. Інтерфейс і список шарів веб-додатку.

В інструмент «Закладки» внесені розташування ботанічного саду і міста Алушта.

Використовуючи інструмент «Інформація», бачимо описові дані про об'єкт, а також фото деяких деревовидних рослин (напр., Магнолія Лебнера) і сформований * .pdf файл (напр., Барбарис звичайний), який має описову частину рослини і картинку.

Мал. 2. Запит даних про об'єкти.

За допомогою інструменту «Пошук» можна знайти вулиці в межах Алушти, деревовидні рослини; вписавши їх назви або по заданій фігурі.

Інструмент «виміри» дозволяє намалювати фігуру і виміряти її довжину, периметр або площу, а також підписати необхідні об'єкти.

Інструмент «Буферізація» дозволяє будувати одинарні, багатокільцеві, злиті буферні зони від точкового об'єкту. Або використовувати намальовані об'єкти за допомогою інструменту «виміри».

Мал. 3. Буферні зони в 20 і 50 м.

Є можливість роздрукувати вид екрану - інструмент «Друк».

Є можливість додаткової навігації по карті в нижньому правому куті. Всі вікна інструментів динамічні. Можливо перейти на сайт компанії використовуючи вікно Інформація в верхньому правому куті.