АГРО УПРАВЛІННЯ

Веб додаток «АГРО Управління» побудовано на основі програмного продукту ArcGIS Server з використанням класу функціональності - Standard і рівня продуктивності - Workgroup (ArcGIS Server для робочої групи). Даний веб додаток призначений для систематичного моніторингу посівів, їх відповідність плановим посівам і нормам, ведення агрохімічних паспортів полів.
Користувачі можуть в оперативному режимі отримувати потрібну їм інформацію, так як ArcGIS Server надає географічні інформаційні ресурси у вигляді сервісів по інтранет-інтернет мережам. Сервіси являють собою окремі карти, розбиті за тематикою або масштабністю.
В даному випадку на сервері зберігається сервіс масштабно структурованих векторних даних (межі полів і межі районів згідно з адміністративним поділом), сервіс космічних знімків (Landsat, знімок 2,5 м - комбінація даних SPOT-5 і QuickBird) і тематичний сервіс (вегетаційний та індекс вологості , класифікація, цифрова модель рельєфу).

Мал. 1. Список шарів системи

При першому запуску системи зліва з'являється активна панель «Перелік шарів» - це випадаюче меню, за допомогою якого можна управляти шарами системи:
1. Категорія Аналіз містить шари:
Аналітика - результат аналітичного аналізу (червоний пунктир);
Культура - виділені культури на знімку за допомогою комбінації алгоритмів класифікації.
2. Категорія Поле - межі полів агрохолдингу і межі районів згідно з адміністративним поділом.
3. Знімок 2,5 м - комбінація даних SPOT-5 і QuickBird на територію, де проводиться аналіз (необхідний для уточнення меж полів).
4. Вегетаційний індекс - розрахунок NDVI. "Гарячі кольори" відповідають максимальному значенню індексу NDVI.
5. Індекс вологості - індексне зображення, яке відображає наявність вологи в здоровій біомасі. "Гарячі кольори" відповідають максимальному значенню індексу NDVI.
6. Класифікація - тематичний растр, результат різних підходів до класифікації та спектрального аналізу. «Прочитати» значення класу можна прямо з растра вибравши інструмент «Інформація» на верхній панелі управління. При цьому для більш комфортної роботи відключіть шари, які знаходяться «поверх» класифікованого растра. Варіант запиту показаний нижче на малюнку.
7. ЦМР - цифрова модель рельєфу.

Мал.2. Запит атрибутики класу

Розглянемо два приклади:
Пошук поля за номером - аналіз табличних даних і агро-хімічного паспорта:
Пошук об'єкта як Поле здійснюється за допомогою інструменту «Інфо / Пошук». При цьому можна задати критерій пошуку (відповідальний або код поля). Система Вас переведе до пошукового запиту, як показано на малюнку 3.

Мал.3. Пошук поля за номером

Зверніть увагу, що активуються таблиці, позначені червоними прямокутниками на малюнку. При активації режиму «Внести дані до таблиць» в таблиці з'являться вже внесені дані. Сусідня іконка - шаблон агро-хімічного паспорта поля.
Робота з аналітикою і індексними зображеннями
Викличте той самий інструмент, що в прикладі номер один і задайте критерій пошуку за кодом поля. Введіть номер поля, наприклад 1210115. Наблизьтеся до зазначеного поля (лівий клік в результаті пошуку або таблиці). Система вас наблизить до поля цукрових буряків, посередині якого буде червоний штрих пунктир - це шар аналітики. Переключіть критерій пошуку на «Аналітика» (рис. 4) і потім на графічний пошук.

Мал.4. Перехід в режим аналітики

У графічному пошуку зніміть режим багатоточкових вимірювань (рис. 5) і клікніть однією точкою в червоний штрих пунктир (аналітичний шар). Система проінформує Вас про знижений індексі вегетації в цьому місці.

Мал.5. Режими вимірювань

У списку шарів можливо відключити ті шари, які не потрібні для аналізу і підключити, наприклад, шар вегетації. Він дозволить переконатися в її нерівномірності на даній ділянці поля, як це показано на малюнку 6.

Мал.6. Нерівномірність вегетації

Це не всі можливості системи. Ви можете переглянути виділені місця на вологість, дати внесення добрив, знайти закономірності (наприклад, аналіз за допомогою шторки всіх тематичних растрів і т.д).